2022 Rok pieszego

Podsumowanie okresu Świąt Bożego Narodzenia. Na drogach bezpiecznie.

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia cieszyńscy policjanci prowadzili wzmożone działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa, w ramach których na terenie naszego miasta i powiatu była widoczna większa liczba policyjnych patroli. Choć policjanci mieli dużo pracy, to zdecydowanie można uznać tegoroczne święta za bezpieczne. W ich trakcie nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Natomiast był to jak zwykle pracowity czas dla policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu trzech świątecznych dni podjęli blisko 130 interwencji.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas świąt, jak co roku, było priorytetem cieszyńskich policjantów. W ramach prowadzonych działań zwiększona liczba funkcjonariuszy była obecna zarówno na naszych drogach, jak i na terenie powiatu.
Kilkudziesięciu policjantów każdego dnia dbało o to, aby Święta Bożego Narodzenia były bezpieczne, nie tylko na drogach naszego powiatu, ale ogólnie wszędzie. Tak jak i w latach poprzednich cieszyńscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, a także ich domów i majątku. Pomimo blisko 130 interwencji podjętych przez policjantów, w tym czasie nie odnotowano bardzo poważnych przestępstw o charakterze kryminalnym. W sumie doszło do 6 kradzieży i 1 przywłaszczenia. Wśród zaistniałych kradzieży odnotowane zostały dwa tego typu przestępstwa związane z pojazdami. Skradziony został samochód dacia wart 8000 złotych oraz dostawczy peugeot za ponad 67 000 złotych. 34-letni mieszkaniec Skoczowa o kradzieży swojego peugeota dowiedział się od policjantów, którzy sprawili mu świąteczny prezent i przekazali odzyskany przez nich pojazd zanim właściciel zorientował się ,że na jego szkodę popełniono przestępstwo…
Na uwagę zasługuje fakt, że na drogach naszego miasta oraz powiatu nie odnotowano wypadków drogowych. Doszło do 9 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu, jednego, który nie posiadał uprawnień do kierowania oraz 3 osoby, które posiadały zakaz prowadzenia pojazdów. Do zatrzymania jednego z nietrzeźwych kierujących doszło w pierwszy dzień świąt dzięki zgłoszeniu innych uczestników ruchu drogowego, którzy zauważyli na drodze ekspresowej S52 w Międzyświeciu kierującego toyotą mężczyznę, który kierował w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych kierowców. Natychmiast o zagrożeniu powiadomili za pośrednictwem numeru alarmowego 112 służby. 37-latek został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W drugi dzień świąt mundurowi ze Skoczowa zatrzymali 21-letnią kobietę, która kierowała seatem pomimo trzech aktywnyw sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

  • grafika-policyjna gwiazda z numerem 112
Powrót na górę strony